Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
środa, 14 listopad 2018 12:47

Ile można zaoszczędzić odsłaniając kaloryfery w mieszkaniu?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

- Wietrzenie mieszkania powinno być krótkie i intensywne. Otwieramy okna optymalnie na 5 -10 minut, jednocześnie należy zakręcić zawory grzejników, aby straty ciepła były jak najmniejsze - powiedziała inż. Marta Sikorska z Krajowej Agencji Poszanowania Energii.

 

Gość audycji dodaje, że nie powinno się suszyć ubrań na kaloryferach i zasłaniać grzejników firankami. Na każdym kaloryferze powinien znajdować się zawór termostatyczny, a nieszczelne stare okna powinny być zamienione na nowe o odpowiednim współczynniku przenikania ciepła.

- Przyczyniając się do ograniczenia zużycia ciepła wpływamy na polepszenie komfortu naszych mieszkań, emitujemy mniej zanieczyszczeń do środowiska i poprawiamy jakość naszej atmosfery – powiedziała w audycji "Cztery pory roku" inż. Marta Sikorska z Krajowej Agencji Poszanowania Energii. - Rocznie możemy zaoszczędzić nawet do kilkuset złotych - przyznała.

Czy potrafimy oszczędzać ciepło, energię elektryczną i wodę? Czy parapet przeszkadza w oszczędzaniu ciepła w mieszkaniu? O tym w nagraniu rozmowy. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Czytany 68693 razy