1 stycznia 2021 roku wszedł w życie kolejny zestaw przepisów związanych z oszczędnością energii i izolacyjnością cieplną budynków, zamieszczonych w warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (WT) [5]. Wymagania te, ustalono już 2013 roku, wskazując na ich progresywny charakter, wyznaczający drogę dla budownictwa o niskim zapotrzebowaniu na energię.
Popyt na roboty współpracujące, zaprojektowane do pracy z ludźmi, zwiększy się przynajmniej dziesięciokrotnie w ciągu nadchodzących pięciu lat. W Polsce ten wzrost będzie jeszcze większy, bo pod względem wykorzystania robotów w przemyśle na razie odstajemy od sąsiadów – prognozuje Enrico Krog Iversen, dyrektor generalny OnRobot. Dla polskich firm wykorzystanie robotów może być odpowiedzią na niedobory kadr i rosnące płace, a dodatkowo pozwoli zwiększyć wydajność i obniżyć koszty. Zakres możliwości robotów stale się poszerza, więc mogą być wykorzystywane w coraz większej liczbie gałęzi przemysłu.
Można już wysyłać zgłoszenia do udziału w Konkursie "Zdrowy Samorząd" - imprezie towarzyszącej IV Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC), który odbędzie się w dniach 7-8 marca 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
W celu ograniczenia problemu smogu w Polsce od września ma ruszyć rządowy program „Czyste Powietrze”. Jego beneficjenci będą mogli otrzymać z NFOŚiGW pożyczki oraz bezzwrotne dotacje na cele związane z termomodernizacją budynków mieszkalnych. Dotacje te mają być skierowane dla mniej zamożnych gospodarstw, w których miesięczny dochód nie przekracza 1600 zł na osobę.