Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
piątek, 07 grudzień 2018 14:51

Druga edycja Konkursu "Zdrowy Samorząd"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Można już wysyłać zgłoszenia do udziału w Konkursie "Zdrowy Samorząd" - imprezie towarzyszącej IV Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC), który odbędzie się w dniach 7-8 marca 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.


Wybór i nagrodzenie jednostek samorządu terytorialnego, które w sposób najbardziej efektywny realizują zadania związane z promocją zachowań prozdrowotnych, edukacją zdrowotną i profilaktyką wybranych chorób - taki jest główny cel Konkursu "Zdrowy Samorząd" organizowanego po raz drugi przez redakcje PortalSamorzadowy.pl, portalu i Magazynu Rynek Zdrowia wraz z wydawcą, Grupą PTWP SA.

Popularność pierwszej edycji przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Do redakcji serwisu PortalSamorzadowy.pl oraz portalu i magazynu Rynek Zdrowia wpłynęło aż 160 projektów zgłoszonych przez 60 samorządów. W wyborze laureatów swoją wiedzą i doświadczeniem wspomagała organizatorów Rada Konsultacyjna złożona z wybitnych specjalistów.

Swój najbardziej "prozdrowotny" samorząd wybrali także - w internetowym głosowaniu - czytelnicy Portalu Samorządowego i Rynku Zdrowia. W sumie oddano ponad 54 tys. głosów!

Także laureaci drugiej edycji Konkursu "Zdrowy Samorząd" wyłonieni zostaną przez Radę Konsultacyjną. Uczestnikami Konkursu mogą być jednostki samorządu terytorialnego na poziomie gminy, powiatu i województwa. Oprócz oceny, której dokona Rada Konsultacyjna, zgłoszenia zostaną poddane pod głosowanie czytelników serwisów PortalSamorzadowy.pl i RynekZdrowia.pl. Oba głosowania są niezależne od siebie.

Zgłoszenia powinny uwzględniać wybraną aktywność samorządów w latach 2015-2018, obejmującą realizację samorządowych programów polityki zdrowotnej lub kampanii edukacyjnych i akcji profilaktycznych.

Zgłoszenia kandydatów - jednostek samorządu terytorialnego - mogą być wysyłane do redakcji Portalu Samorządowego i Rynku Zdrowia wyłącznie drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Szczegółowy regulamin wraz z formularzem zgłoszenia udziału w Konkursie do pobrania w tym miejscu: Konkurs Zdrowy Samorząd

Nagrody - statuetki "Zdrowy Samorząd" - zostaną przyznane w trzech kategoriach:

  • Zdrowa Gmina
  • Zdrowy Powiat
  • Zdrowe Województwo

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 7 marca 2019 r. podczas IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress – HCC; Katowice, 7-8 marca 2019 r. ).

Czytany 1143 razy