Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
czwartek, 08 maj 2014 14:20

Kampania Dni Otwartych Drzwi Domów Energooszczędnych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kampania Dni Otwartych Drzwi Domów Energooszczędnych ma pomóc polskim prywatnym i publicznym inwestorom  w podejmowaniu decyzji w zakresie stosowanych standardów budownictwa energooszczędnego.

Cel projektu

Cały projekt ma na celu edukację i przygotowanie nas do zmian jakie nastąpią na początku 2019 roku. Wtedy każdy nowy budynek użyteczności publicznej będzie musiał spełniać standardy techniczne budynku o niemal zerowym zużyciu energii a wszystkie pozostały obiekty, w tym budownictwo jednorodzinne już dwa lata później czyli w 2021 roku.

Kampania ma charakter ogólnopolski i realizowana jest w formule „dni otwartych drzwi”. Formuła ta umożliwia zainteresowanym zwiedzanie istniejących obiektów energooszczędnych i daje możliwość bezpośredniego kontaktu z właścicielami takich budynków.

 

Możliwości dla zainteresowanych

Osoby odwiedzające budynki energooszczędne mogą zadawać pytania dotyczące każdego etapu realizacji inwestycji. Począwszy od momentu podjęcia decyzji o budowie i zastosowaniu wyższych standardów, po wskazówki w zakresie użytkowania i optymalnego korzystania z nowoczesnych rozwiązań.Na spotkaniach pojawiać się będą także architekci i eksperci, którzy odpowiedzą na nietypowe pytania. Ich zadaniem będzie przekazanie wiedzy na temat przebiegu realizacji inwestycji budowlanej ze szczególnym uwzględnieniem punktów newralgicznych, wymagających większej uwagi.

 

Kampania otwartych drzwi w Europie

Polska kampania jest częścią projektu NZB2021, w ramach którego analogiczne działania na rzecz promocji wysokich standardów budownictwa, realizowane są w 10 krajach Unii Europejskiej i są to: Austria, Belgia, Francja, Irlandia, Malta, Niemcy, Polska, Słowenii, Szwecji oraz Węgry. W Polsce za jej przebieg odpowiedzialna jest przez Krajową Agencję Poszanowania Energii S.A.

 


W całej Europie, w trakcie trwania kampanii odwiedzić będzie można ponad 900 lokalizacji, w tym budynków mieszkalnych oraz użyteczności publicznej. Istotą kampanii jest możliwość bezpośredniego kontaktu z osobami, które już korzystają z obiektów o wysokim standardzie efektywności energetycznej i mogą się podzielić z innymi swoimi cennymi doświadczeniami z ich budowy i eksploatacji.W Polsce kampania będzie miała w sumie trzy odsłony:
    •    wiosenną: marzec - czerwiec 2014,
    •    jesienną: wrzesień - listopad 2014, oraz
    •    zimową: luty-marzec 2015

 

KAPE - dom energooszczędny NF15 SAINT-GOBAIN - dom energooszczędny NF15

Krajowa Agencja Poszanowania Energii, w partnerstwie z firmą Saint-Gobain, w ramach projektu Kampanii Dni Otwartych Drzwi Domów Energooszczędnych, zorganizowała konkurs dla rodzin chcących wybudować dom energooszczędny. Nagrodą w projekcie ze strony KAPE był projekt domu pasywnego, a od firmy Saint-Gobain voucher na materiały budowlane. Dom będzie spełniał standardy domu NF15, określone przez NFOŚiGW oraz standardy domu Multi -Comfort Saint Gobain.

Etapu realizacji konkursowej inwestycji można śledzić tutaj: http://www.kape.gov.pl/index.php/pl/budownictwo/dom-energooszczedny-nf15
 
Więcej informacji: http://www.budynki-jutra.pl

Czytany 2626 razy