Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
czwartek, 01 luty 2018 12:21

Spotkanie dyskusyjne „Szanse i bariery energetyki wiatrowej"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A. zaprasza na spotkanie dyskusyjne „SZANSE I BARIERY ENERGETYKI WIATROWEJ", organizowane w ramach projektu WinWind. Spotkanie odbędzie się 22 lutego 2018 r. o godz. 11:30 w Centrum LIM, Al. Jerozolimskie 65/79, 00-697 Warszawa, XV piętro, sala 1522

Celem spotkania jest omówienie barier energetyki wiatrowej, w tym problemów szeroko pojętej akceptacji (społecznej, politycznej, rynkowej), wskazanie najistotniejszych uwarunkowań realizacji elektrowni wiatrowych w Polsce oraz wymiana informacji i doświadczeń w zakresie jw. Liczymy na rozmowę i wskazanie zagadnień, na które projekt WinWind powinien położyć nacisk. Zaznaczamy, że jednym z celów projektu jest sformułowanie rekomendacji dla decydentów szczebla krajowego i UE.

Uczestnictwo potwierdzili przedstawiciele PSEW oraz szeregu innych instytucji i organizacji branżowych oraz przedstawiciele społeczności lokalnych.

Zachęcamy też do zgłaszania Państwa wystąpień w ramach bloków tematycznych, zamieszczonych w programie. Zostaną one dołączone do programu spotkania. Ze względów organizacyjnych prosimy o wypełnienie deklaracji uczestnictwa (KLIKNIJ). Wypełnione deklaracje prosimy odesłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.do dnia 18 lutego, a w przypadku zgłoszenia wystąpienia - do 11 lutego 2018 r. 

Spotkanie ma formułę otwartą.  Będzie również okazją do inauguracji funkcjonowania Krajowej Platformy Dyskusyjnej Projektu WinWind.

 

Dodatkowych informacji udzielają:
dr inż. Ryszard Wnuk, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., nr tel. 691 956 507; inż. Piotr Nowakowski, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,  nr tel. 504 899 021.

Oczekując Państwa,
pozostaję z poważaniem

Zbigniew Szpak, Prezes KAPE S.A.

Więcej informacji: https://www.kape.gov.pl/blog/aktualnosci-projektowe-3/post/spotkanie-dyskusyjne-szanse-i-bariery-energetyki-wiatrowej-86

 

Program spotkania

 

11:30 – 12:00

Powitanie kawą, rozmowy

12:00 – 12:10

Powitanie uczestników i otwarcie spotkania

Zbigniew Szpak, Prezes Zarządu KAPE S.A.

12:10 – 12:35

Wprowadzenie. Zdefiniowanie pojęcia akceptacji, platformy dyskusyjne w innych krajach

Piotr Nowakowski, Specjalista, KAPE S.A.

Ryszard Wnuk, Doradca Zarządu ds. OŹE KAPE S.A.

12:35 – 13:00

Uwarunkowania i stan rozwoju energetyki wiatrowej na przykładzie rejonu Warmii
i Mazur

Andrzej Koniecko, województwo warmińsko-mazurskie

13:00 – 14:00

Blok 1

Uwarunkowania rozwoju energetyki wiatrowej w Polsce, kluczowe bariery

14:00 – 15:00

Blok 2

Wymiana doświadczeń, przyczyny dysproporcji w rozwoju tej gałęzi energetyki na obszarach o zbliżonych warunkach wietrzności), możliwości realizacji elektrowni wiatrowych, szanse klastrów energii, dobre praktyki

15:00 – 16:30

Kontynuacja dyskusji podczas obiadu


Program zostanie uszczegółowiony po uwzględnieniu zgłoszonych wystąpieńDeklaracja uczestnictwa: http://bit.ly/2GEvaYs
Zaproszenie: http://bit.ly/2GCWx5c
Czytany 2905 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 01 luty 2018 12:29