Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Efektywność energetyczna

Energia cieplna i elektryczna to podstawa naszego współczesnego życia, zapewnia nam ogrzewanie mieszkania, pozwala wyprać ubrania lub przechowywać jedzenie w lodówce. Efektywność to uzyskanie jak najlepszych efektów jak najniższym kosztem. A zatem efektywność energetyczna wiąże się z oszczędzaniem energii. Nowoczesne technologie, stosowane w urządzeniach i sprzętach AGD, pozwalają na obniżenie zużycia energii, przy zachowaniu wszystkich właściwości używanego sprzętu. O efektywność energetyczną dba się również w budownictwie – tzw. domy pasywne. Ich specyficzna budowa wymaga większych nakładów finansowych przy stawianiu domu, jednak zwraca się to z czasem w niższych opłatach za ogrzewanie.

Jeśli każdy z nas zadba o środowisko oszczędzając energię, Polska wysunie się na czoło stawki krajów prowadzących gospodarkę niskoemisyjną i nie będzie w końcówce tego zestawienia. Przyszłość środowiska, w którym żyjemy zależy od naszych możliwości efektywnego użytkowania energii.