Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Domy energooszczędne

Domy energooszczędne są doskonałą odpowiedzią na konieczność oszczędzania energii. Współcześnie budowane domy zarówno jednorodzinne jak i wielorodzinne, czy biurowce budowane są z materiałów energooszczędnych. Takie rozwiązania korzystne są dla deweloperów, ale i mieszkańców. Zastosowane w nich ogrzewanie systemowe jest bezpieczne i bezobsługowe, bez konieczności stosowania tradycyjnych nośników energii. Współcześnie budowane domy energooszczędne zmniejszają koszty eksploatacji nie zmniejszając komfortu użytkowania.

Obecnie domy budowane są z myślą o małym zapotrzebowaniu na energię zgodnym z dyrektywą budowlaną EPBD. Konieczna do ogrzania budynku energia często pozyskiwana jest z odnawialnych źródeł. Taka energia zapewnia wysoki komfort użytkowania, przy redukcji kosztów pozyskania. Energooszczędne budownictwo jest droższą inwestycją, ale dzięki niskim kosztom eksploatacji ma niski poziom zużycia energii. Do budowy takich budynków wykorzystywane są także neutralne dla człowieka materiały.