Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
wtorek, 29 sierpień 2017 13:44

Heat Master, czyli kalkulator zużycia ciepła w budynku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zapraszamy do zapoznania się z kalkulatorem Heat Master - aplikacją pokazującą, w jaki sposób budynek traci ciepło i jakie parametry mają wpływ na jego przepływy. Często okazuje się, że nawet bez ogromnych nakładów finansowych na kosztowne remonty można zredukować utratę ciepła, a podkręcenie kaloryfera niekoniecznie musi być najlepszym i najtańszym rozwiązaniem, zwłaszcza w dłuższej perspektywie.

Kalkulator pokazuje, jak przy pomocy modyfikacji różnych elementów konstrukcji - grubości izolacji, wymiany okien i drzwi, zmianę sposobu ogrzewania i wentylacji - można ograniczyć straty ciepła i zaoszczędzić pieniądze.

Heat Master może być także przydatnym narzędziem, gdy dopiero planujemy budowę domu czy budynku. Zmieniając poszczególne parametry, możemy zobaczyć, którędy z budynku ucieka najwięcej ciepła i jakie zmiany warto wprowadzić już na etapie planowania, by koszty ogrzewania nie pochłaniały znaczącej części domowego budżetu. Najgrubsze strzałki pokazują elementy, które mają największy wpływ na utratę ciepła, modyfikując ich parametry w kalkulatorze (np. zwiększając grubość izolacji budynku) możemy od razu zobaczyć, jakie oszczędności możemy osiągnąć, wprowadzając często niewielkie zmiany.

Aplikacja została opracowana w ramach kampanii "Ubierz Swój Dom", dofinansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Czytany 4726 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 29 sierpień 2017 14:23